უმაღლესი საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლების ვიზიტი იტალიის რესპუბლიკაში, მოლიზეს რეგიონის ადგილობრივ არჩევნებზე
03 ივლისი 2023
2023 წლის 25-26 ივნისს, იტალიის რესპუბლიკაში, მოლიზეს რეგიონში გამართულ რეგიონალურ არჩევნებს უმაღლესი საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლები ქალაქ კამპობასოში დააკვირდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, უსკოს დელეგაციამ ოფიციალური შეხვედრები გამართა მოლიზეს საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან: ფრანჩესკო კოლავიტასთან (რეგიონის საარჩევნო პროცესების ადმინისტრატორი), მასსიმო პილარელასთან (რეგიონალური საარჩევნო დეპარტამენტის ხელმძღვანელი) და ანტონელა დიელსისთან (რეგიონულ არჩევნებზე პასუხისმგებელი პირი, პრეზიდენტის კაბინეტის დირექტორი). შეხვედრაზე განხილულ იქნა ადგილობრივი საარჩევნო სისტემის მახასიათებლები, ისევე როგორც არჩევნების მიმდინარეობასთან დაკავშირებული საკითხები.
ადგილობრივ რეგიონალურ გაზეთში გამოქვეყნდა უსკოს დამკვირვებლის ინტერვიუ და ინფორმაცია აჭარის რეგიონის შესახებ.
მოლიზეს რეგიონის ადგილობრივი არჩევნები 25-26 ივნისს გაიმართა. რეგიონის უმაღლესი საბჭო შედგება 21 წევრისაგან. (ოცი უმაღლესი რწმუნებული და რეგიონის მთავრობის პრეზიდენტი).

On 29-30 June 2023, the delegation of the Supreme Election Commission observed the regional elections in Campobasso, the Republic of Italy.
In the frames of the visit, the SEC delegation met the representatives of the election administration of Molise Region: Francesco Colavita (the administrator of the election process in the region), Massimo Pilarella ( the head of the regional election department), Antonella Di Elsi (the responsible person for regional elections, the director of the cabinet of the president). The members of the meeting discussed the main features of the regional elections and issues related to the whole election process.
The local regional newspaper published the interview of SEC observer and information about Adjara Region.
The local elections in the Molise region were held on 25-26 June. The Supreme Council consists of 21 members. ( 20 Supreme State Representatives and President of the Regional Government).