ტრენერთა ტრენინგი ,,იაზროვნე და ხმა მიეცი ჩარჩოებს მიღმა’’
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის და ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის თანამშრომლობით ტრენერთა ტრენინგი ,,იაზროვნე და ხმა მიეცი ჩარჩოებს მიღმა’’ დისტანციურ (ონლაინ) რეჟიმში გაიმართა.
შეხვედრა უსკოს თავმჯდომარემ, პარმენ ჯალაღონიამ და ევროპის საბჭოს წარმომადგენელმა - ფრანკ დეშლერმა გახსნეს. სამუშაო შეხვედრას უძღვებოდა ევროპის საბჭოს ექსპერტი, დანიელ მოქსონი.
ტრენინგს უსკოს და აჭარის საოლქო საარჩევნო კომისიის თანამშრომლები, ასევე, ახალგაზრდობის რეგიონული ცენტრისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრის მთავარი თემა - არჩევნების შესახებ ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობა და მათი არჩევნებში ჩართულობის გაზრდის გზების პოვნა იყო.

On May 16, online training of trainers – “Vote outside the box’ - was organized with the cooperation of the Supreme Election Council of the Autonomous Republic of Adjara and the Council of Europe Office in Georgia.
Opening remarks were delivered by Parmen Jalagonia, the Chairperson of the Supreme Election Commission, and Franck Daeschler, the representative of the Council of Europe. The working meeting was led by Dan Moxon, the COS expert.
The training was delivered to election officials, young leaders and representatives of civil society organizations.
The main target of the meeting was to promote the active engagement of youth, first-time voters and young leaders in the electoral processes