უსკოს თავმჯდომარის ვიზიტი ალბანეთის რესპუბლიკაში
14 მაისს ალბანეთის რესპუბლიკაში გამართულ ადგილობრივ თვითმმართველობის არჩევნებს ცესკოს წარმომადგენლები და აჭარის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე დააკვირდნენ.
საერთაშორისო დამკვირვებლის სტატუსით მყოფი საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის დელეგაცია არჩევნების მიმდინარეობას ორ ქალაქში, ელბასანში და დურესში აკვირდებოდა. მათ მონიტორინგი გაუწიეს, როგორც უბნების გახსნის, ასევე კენჭისყრის მიმდინარეობისა და ხმის დათვლის პროცესს.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა შეხვედრა გამართეს ალბანეთის რესპუბლიკის ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე ილირიან ცელიბაშთან, რომელმაც მათ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა არჩევნების მზადებისა და კენჭისყრის მიმდინარეობის პროცესში ელექტრონული ტექნოლოგიების გამოყენების შესახებ.

The visit of the Chairperson of Supreme Election Commission in the Republic of Albania
The representatives of the Central Election Administration and the Chairperson of the Supreme Election Commission, Parmen Jalaghonia observed the local self-government elections held on May 14 in the Republic of Albania.
Members of the delegation as international observers observed the polling process at election precincts, including the opening and closing of the polling station. Following the election, the CEC representatives monitored vote-counting procedures as well.
Within the framework of the official visit, the representatives of the election administration of Georgia held a meeting with the chairman of the Central Election Commission of the Republic of Albania, Ilirian Tselibash. The participants of the meeting were informed about the preparation process for the election and the use of new electronic technologies.