უსკოს თავმჯდომარე IRI-ის გრძელვადიანი სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლებს შეხვდა
უსკოს თავმჯდომარე, პარმენ ჯალაღონია საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის (IRI) გრძელვადიან დამკვირვებლებს დანიელ ქერექეშს და ანა ზანეჩს შეხვდა.
სადამკვირვებლო მისიას ინფორმაცია მიეწოდა უმაღლესი საარჩევნო კომისიის საქმიანობის შესახებ. განხილულ იქნა საარჩევნო ადმინისტრაციის მიერ აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში განხორციელებული საინფორმაციო კამპანია. ასევე, საუბარი შეეხო ყველა იმ საორგანიზაციო და ტექნიკურ დეტალს, რომელიც მნიშვნელოვანია აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს არჩევნების კანონმდებლობის შესაბამისად ჩატარებისთვის.
უსკო მიესალმება საერთაშორისო სადამკვირვებლო ორგანიზაციების ინტერესს და ჩართულობას 26 ოქტომბრის არჩევნებში.

Meeting with IRI long-term observers
The SEC Chairman, Prmen Jalaghonia, met with Daniel Kerekes and Ana Zanech, the long-term observers of the International Republican Institute (IRI).
Parmen Jalaghonia provided the meeting participants with detailed information regarding the use of electronic technologies in the October 26 Elections, large-scale information campaigns and crucial novelties that are important for leading upcoming elections in accordance with the law.
The Supreme Election Commission welcomes the involvement of observation organisations in the 2024 elections.