2026 წლის 8 ივლისს, საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში ახალი ჟურნალის „არჩევნები 360°“ პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც აჭარის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე პაატა კეშელავა და თავმჯდომარის მოადგილე ნოდარ მელაძე დაესწრნენ.
ჟურნალი „არჩევნები 360°“ მიზნად ისახავს საარჩევნო საკითხებზე ცოდნის სისტემატიზაციას, საზოგადოების ინფორმირებულობის გაზრდას, პროფესიული გამოცდილებისა და საერთაშორისო საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას, ასევე საარჩევნო სამართლისა და საარჩევნო ადმინისტრირების აქტუალურ საკითხებზე პროფესიული დისკუსიის ხელშეწყობას.
პრეზენტაციის ფარგლებში დამსწრე საზოგადოებას ცესკოს თავმჯდომარემ გიორგი კალანდარიშვილმა წარუდგინა ჟურნალის კონცეფცია, მიზნები და სამომავლო განვითარების ხედვა. გამოცემა ხელმისაწვდომი იქნება, როგორც ბეჭდური, ისე ციფრული ფორმატით ქართულ და ინგლისურ ენებზე.
პროფესიული ცოდნის განვითარებასა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებაზე ორიენტირებული მსგავსი ინიციატივები კიდევ ერთხელ ადასტურებს ერთიანი საარჩევნო ადმინისტრაციის ფარგლებში ეფექტიანი თანამშრომლობის მნიშვნელობას. საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასა და აჭარის უმაღლეს საარჩევნო კომისიას შორის არსებული მჭიდრო ინსტიტუციური პარტნიორობა და კოორდინაცია ხელს უწყობს ცოდნისა და გამოცდილების სისტემურ გაზიარებას, პროფესიული სტანდარტების უწყვეტ განვითარებას, ინსტიტუციური შესაძლებლობების განმტკიცებასა და თანამედროვე საარჩევნო ადმინისტრირების საუკეთესო პრაქტიკის დამკვიდრებას.

The Chairperson of SEC,Paata Keshelava, attended the presentation of the journal "Elections 360°" at CEC
08 July 2026
On 8 July 2026, the presentation of the new journal, "Elections 360°", was held at the Central Election Commission of Georgia. Paata Keshelava, Chairperson of the Supreme Election Commission of Adjara, and Nodar Meladze, Deputy Chairperson, attended the event.
The journal "Elections 360°" aims to systematise knowledge on electoral matters, raise public awareness, share professional experience and the best international practices, and promote discussion of current issues in electoral law and election administration.
During the presentation, Giorgi Kalandarishvili, Chairperson of the Central Election Commission of Georgia, introduced the journal’s concept, objectives, and future vision. The publication will be available in print and digital formats, in Georgian and English.
Initiatives to advance professional knowledge and share best practices highlight effective cooperation within the unified election administration. The partnership and coordination between the Central Election Commission of Georgia and the Supreme Election Commission of Adjara support knowledge exchange, the development of professional standards, and the promotion of best practices in modern election administration.